Rosja "zdemaskuje niewybaczalne kłamstwa" w związku z domniemanym atakiem chemicznym w Syrii

Reklama

czw., 04/26/2018 - 07:58 -- zzz

Rosja planuje przyprowadzić w tym tygodniu zdrowych ludzi z Syrii do Hagi, którzy rzekomo "umierają" w filmie zrobionym krótko po podejrzeniu ataku chemicznego.

 

W ekskluzywnym wywiadzie dla ITV News, rosyjski ambasador w Organizacji ds. Zakazu broni chemicznej (OPCW) powiedział, że Rosja chce "zdemaskować"  - "niewybaczalne kłamstwa" w związku z domniemanym incydentem.

 Rosja sprowadzi 17 Syryjczyków z Doumy - miejsca rzekomego ataku - z których siedmiu jest "doskonale rozpoznawalnych jako umierający ludzie" w filmie grupy ratowników Białych Hełmów.

Film rzekomo pokazał ludzi cierpiących z powodu ataku broni chemicznej, rzekomo zainicjowanego przez reżim syryjski - Rosjanie twierdzą, że jest to fałszywy film.

 

Ambasador Alexander Shulgin powiedział, że każda z osób będzie w stanie wskazać siebie na wideo, na specjalnym briefingu w siedzibie OPCW.

Atak w Doumie, który rzekomo zabił aż 75 mężczyzn, kobiet i dzieci, spowodował odwetowe strajki ze strony USA,Izraela, Wielkiej Brytanii i Francji przeciwko niektórym obiektom chemicznym syryjskiego państwa.

 

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

itv.com

video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama