Pierwsza dama dostanie pensję! Wiemy ile

Reklama

Nareszcie! Po latach traktowania pierwszych dam niczym powietrze, dostaną one normalne pensje! Jak dowiedział się Fakt, odpowiedni projekt autorstwa grupy posłów PiS wpłynie na posiedzeniu Sejmu 19 lipca. A że ma poparcie partii i rządu, zostanie uchwalony.

Żony kolejnych polskich prezydentów stawały się ofiarami sukcesu politycznego swoich mężów. Kiedy ci wygrywali wybory, one musiały rezygnować z pracy i zarobków. Więcej! Za okres prezydentury nie mogły liczyć nawet na opłacanie przez państwo składek ZUS! A przecież ich czas i kalendarze wypełniają nie tylko formalne obowiązki pierwszej damy, ale i mnóstwo innych aktywności.

Fakt od lat apelował, aby zmienić tę sytuację. Na te kwestię jako pierwsza zwracała uwagę na naszych łamach Jolanta Kwaśniewska (61 l.). I w końcu się udało!

Jak się dowiedzieliśmy, według projektu autorstwa grupy posłów PiS, Agata Kornhauser-Duda będzie mogła liczyć na maksymalnie 13540 zł miesięcznie – 12 275 zł to pensja, a 1265 zł to maksymalna kwota dodatku stażowego. Jednak nie są to przepisy tylko dla niej. Pensje dostaną także byłe prezydentowe! Anna Komorowska (63 l.), Jolanta Kwaśniewska i Danuta Wałęsa (67 l.) dostaną po 10 tys. zł – 9207 zł wynagrodzenia i maksymalnie 949 zł dodatku stażowego.

Pensje dla małżonków prezydentów będą wypłacane dożywotnio. Nie dostanie jej Barbara Jaruzelska (86 l.) – ustawa dotyczy jedynie prezydentów wyłonionych w wyborach powszechnych, a Wojciech Jaruzelski (†91 l.) był wybrany przez parlament.

Autor: 
------------
Źródło: 

Fakt

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama