"Mężczyzna bez brody wywołuje nieprzyzwoite myśli"

Reklama

pon., 12/18/2017 - 12:43 -- zzz

Murat Bayaral, muzułmański kaznodzieja przekonywał na antenie prywatnej tureckiej telewizji Fatih Medreseleri, że mężczyźni powinni nosić brody, ponieważ jest to jedna z dwóch części ciała, która odróżnia ich od kobiet.

 

 

Mężczyźni, którzy gola brody, zaczynają wyglądać jak kobiety i mogą wywoływać "nieprzyzwoite myśli" - ocenił Beyaral w telewizyjnym programie wyemitowanym 16 grudnia.

 

Na pytanie czy islam akceptuje zgolenie brody na prośbę żony, kaznodzieja odparł, że mężczyzna nie musi kierować się zdaniem żony w tej sprawie.

- Mężczyzna ma nosić brodę. To jedna z dwóch części ciała, która odróżnia go od kobiety. Kiedy np. widzisz mężczyznę z długimi włosami, który nie nosi brody, z daleka może on wyglądać jak kobieta, ponieważ dziś kobiety i mężczyźni ubierają się podobnie - wyjaśniał kaznodzieja.

- Boże broń! W takiej sytuacji mężczyzna ten może być źródłem nieczystych myśli - dodał.

Stosunki homoseksualne są surowo zakazane przez islam.

Od czasu powołania Republiki Tureckiej po I wojnie światowym Turcja jest państwem świeckim. Islam jest w nim jednak dominującą religią, której rola rośnie pod rządami obecnego prezydenta, Recepa Tayyipa Erdogana.

Autor: 
Artur Bartkiewicz
Źródło: 

rp

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama