IRAŃCZYK WPADŁ W MODLINIE. FAŁSZOWAŁ DOKUMENTY NA WIELKĄ SKALĘ

Reklama

pon., 12/18/2017 - 08:47 -- zzz

​Mógł pomóc w legalizacji pobytu w Unii Europejskiej kilkuset uchodźcom. Jak ustalili reporterzy śledczy RMF FM, polskie służby wpadły na trop międzynarodowej siatki zajmującej się legalizacją pobytu nielegalnych imigrantów w Europie. Zatrzymany został obywatel Iranu, który uczestniczył w fałszowaniu na wielką skalę europejskich dokumentów tożsamości. Służby wciąż sprawdzają, czy z usług Abdullaha S. K. mogły korzystać także organizacje terrorystyczne działające na naszym kontynencie.

 

Irańczyk przyleciał z Grecji na podwarszawskie lotnisko w Modlinie. Podczas kontroli posługiwał się greckim dokumentem tożsamości. Okazało się, że był on fałszywy.

 

Podczas przesłuchania 29-latek przyznał się, że jest z Iranu. Podał - jak się później okazało - fałszywe irańskie dane.

Najpierw trafił do obozu dla uchodźców, potem do aresztu.

Zabezpieczono jego telefon, a zawartość dysku wprawiła nasze służby w osłupienie.

W telefonie Abdullah S. K. miał bowiem ponad 600 fotografii oryginalnych dokumentów tożsamości obywateli różnych państw unijnych. Dane te służyły do wytwarzania podrobionych paszportów i dowodów. Produkowano je głównie w Grecji, a trafiały przede wszystkim do Niemiec i Wielkiej Brytanii. Tam miały służyć legalizacji pobytu między innymi osób, które nielegalnie trafiły do Europy

Autor: 
Krzysztof Zasada
Źródło: 

rmf/plportal.pl

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama