Kreml postawił warunek. Chodzi o śledztwo smoleńskie

Reklama

czw., 12/14/2017 - 13:06 -- zzz

- W zamian za oddanie wraku Tu-154 strona rosyjska oczekuje zamknięcia śledztwa smoleńskiego. To warunek zaporowy - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Jeszcze kilka dni temu nowy premier polskiego rządu mówił, że powaga instytucji państwa wymaga wyjaśnienia katastrofy".

Umiejętnie wykorzystując logikę i psychologię wojny polsko-polskiej, Rosjanie – w zamian za wrak Tupolewa 154 M – mają oczekiwać zamknięcia śledztwa smoleńskiego. Takie postawienie sprawy temat resetu właściwie kończy - zauważa "DGP".

Przypomnijmy, że we wczorajszym wywiadzie udzielonym "Gazecie Polskiej" nowy premier polskiego rządu Mateusz Morawiecki powiedział, że "powaga instytucji państwa oraz okoliczności, w jakich zginęła para prezydencka i elita Polski wymagają dojścia do bezkompromisowej prawdy w tej sprawie".

Morawiecki został zapytany, co z jedną z największych obietnic wyborczych PiS, czyli z wyjaśnieniem sprawy Smoleńska.

 

Morawiecki: wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej to ogromne zobowiązanie państwa

- Konieczności wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej nie nazwałbym obietnicą wyborczą PiS. To jest bowiem ogromne zobowiązanie państwa polskiego, żeby to, co wydarzyło się 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku, wreszcie wyjaśnić. Do końca. Powaga instytucji państwa oraz okoliczności, w jakich zginęła para prezydencka i elita reprezentująca nasze państwo, udająca się na uroczystości katyńskie, wymagają dojścia do bezkompromisowej prawdy w tej sprawie - odpowiedział.

 

 

 

Jak dodał, gospodarzami śledztwa są stosowne instytucje wymiaru sprawiedliwości i działa też przy MON podkomisja do ponownego zbadania przyczyn katastrofy. - Ale wszyscy już chyba oczekujemy tego, że tę prawdę dowodową o Smoleńsku poznamy. W ostatnim czasie boleśnie i przeszywająco serce przemówiły ekshumacje, które nas przybliżyły do tej bolesnej prawdy o strasznych dniach kwietniowych 2010 roku - powiedział Morawiecki.

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

onet

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama