Dymisja Beaty Szydło. Mateusz Morawiecki zostanie nowym premierem

Reklama

czw., 12/07/2017 - 20:38 -- zzz

Mateusz Morawiecki zostanie nowym premierem. Premier Beata Szydło złożyła dymisję. - Chcemy, by Beata Szydło pełniła ważną funkcję w rządzie - powiedziała dziennikarzom Beata Mazurek. Według nieoficjalnych informacji Polskiej Agencji Prasowej, Szydło ma zostać wicepremierem. Reszta zmian w rządzie nastąpi w styczniu.

- Premier Beata Szydło na ręce komitetu politycznego PiS złożyła rezygnację z pełnionej funkcji; została ona przyjęta - powiedziała rzecznika PiS. - Komitet Polityczny PiS na stanowisko premiera wysunął kandydaturę Mateusza Morawieckiego - oznajmiła.

 

We wtorek lider PiS Jarosław Kaczyński spotykał się m.in z szefami okręgów partii i szefami wojewódzkich zespołów samorządowych. Według informacji PAP rozmawiano o przygotowaniach do wyborów samorządowych oraz "spodziewanej w grudniu" rekonstrukcji rządu. Poseł Wojciech Szarama (szef okręgu gliwickiego) wychodząc ze spotkania przyznał, że rozmawiano także nt. rekonstrukcji rządu. Pytany o Mateusza Morawieckiego podkreślił, że "Mateusz Morawiecki zawsze odgrywał dużą rolę i dalej tak będzie". - Będziemy jeszcze o wszystkim rozmawiać - zapowiedział poseł.

 

"Bez względu na wszystko najważniejsza jest Polska. Dbająca o rodzinę i wartości, bezpieczna. Wyrosła na fundamencie chrześcijańskim, tolerancyjna i otwarta. Nowoczesna i ambitna. To mój kraj. Przykład dla Europy i świata. Tacy jesteśmy Polacy" - napisała we wtorek w nocy na Twitterze premier Beata Szydło.

Dokonanie zmian w rządzie premier Beata Szydło zapowiedziała pod koniec października; nie podała, kto ma z niego odejść, ani kim będą nowi ministrowie. Jak wówczas mówiła, decyzje w tej sprawie omawia z prezesem PiS. Rzecznik rządu Rafał Bochenek zapowiedział później, że rekonstrukcja Rady Ministrów będzie miała charakter strukturalny.

Szef PiS Jarosław Kaczyński mówił w połowie listopada, że rekonstrukcja rządu pewnie będzie troszkę odłożona w czasie, bo premier zaproponowała interesujące zmiany strukturalne. Według Kaczyńskiego, "ostateczne decyzje co do personaliów" będą "podjęte w ciągu stosunkowo niedługiego czasu, ale pewnie dowiemy się o nich w grudniu".

Autor: 
Foto:PAP
Źródło: 

onet/plportal.pl

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama