Czescy Piraci będą walczyć z cenzurą, śledzeniem i korupcją

Reklama

pon., 10/23/2017 - 21:31 -- zzz

Czeskie sny się sprawdzają - cokolwiek to znaczy. Nasi południowi sąsiedzi znani z zamiłowania do piwa i knedliczków tłumnie zagłosowali na partię walczącą o liberalne prawo autorskie i wolny internet.

Czeska Partia Piratów odniosła spory sukces. Zyskała ponad 10% głosów obywateli, co zapewni jej aż 22 miejsca w Izbie Poselskiej. Są trzecią pod względem wielkości partią wśród tych, które zasiądą w Parlamencie.

Czechy są już czwartym krajem, w którym Piraci mają swoich reprezentantów w Parlamencie, obok Szwecji, Niemiec i Islandii.

Piraci sympatię Czechów zdobyli w sieci, uruchamiając własne strony z filmami, udowadniając tym samym, że linkowanie do materiałów nie jest przestępstwem. Oczywiście na Partię Piratów spadła lawina oskarżeń, ale gdy sprawa została skonfrontowana z prawem Unii Europejskiej, okazało się, że nie popełnili przestępstwa. Pozwoliło to nieco utemperować lokalne organizacje antypirackie.

Program czeskiej Partii Piratów zakłada reformę ustawy o prawie autorskim. Ponadto Piraci będą sprzeciwiać się wszelkim próbom cenzurowania Internetu, śledzenia telefonów komórkowych i dążą do legalizacji hodowania marihuany na własny użytek. Chcą też podnieść płace nauczycieli, zmienić prawo podatkowe i zamierzają przeciwdziałać korupcji.

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania czeska partia piratówZnalezione obrazy dla zapytania Česká pirátská stranaZnalezione obrazy dla zapytania Česká pirátská stranaPodobny obraz

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

plportal.pl

Dział: 
video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama