Barcelona: Furgonetka wjechała w tłum ludzi.13 ofiarach śmiertelnych. Rannych zostało ponad 20 osób

Reklama

Furgonetka staranowała tłum ludzi w Barcelonie. Do zdarzenia doszło na Las Ramblas, w turystycznym sercu miasta - donosi BBC. Hiszpańska policja podaje, że kilka osób zostało rannych.

DHcN4mWXgAQWRpI.jpg

Służby apelują, by nie zbliżać się do Placu Katalońskiego, który został już odgrodzony. Zamknięte zostały pobliskie stacje metra.

Furgonetka staranowała tłum ludzi w Barcelonie. Do zdarzenia doszło na Las Ramblas, w turystycznym sercu miasta - donosi BBC. "To był atak terrorystyczny" - informuje hiszpańska policja. Media, powołując się na źródła w policji, informują już o 13 ofiarach śmiertelnych. Rannych zostało ponad 20 osób.

Fotografia z miejsca zdarzenia /AFP

Fotografia z miejsca zdarzenia/AFP

Jak podają hiszpańskie media, biała furgonetka wjechała na chodnik, potrącając kilkadziesiąt osób. Świadkowie relacjonują, że kierowca prowadził samochód tak, by ranić jak najwięcej osób.

Sprawca uciekł pieszo z miejsca wypadku - informują media.

Pojawiają się również niepotwierdzone oficjalnie informacje o dwóch uzbrojonych mężczyznach, którzy po zamachu mieli wejść do jednej z restauracji w Barcelonie i wziąć zakładników. Media donoszą także o strzałach w okolicy targu La Boqueria.

Służby bezpieczeństwa zamknęły stacje metra oraz sklepy w pobliżu miejsca wypadku. Policja apeluje również, by nie zbliżać się do Placu Katalońskiego, który został już odgrodzony. Proszą też o nieużywanie telefonów komórkowych.

HISZPANIA: ATAK TERRORYSTYCZNY W BARCELONIE

Konsulat Generalny RP w Barcelonie pozostaje w kontakcie z władzami hiszpańskimi; nasze służby konsularne monitorują sytuację - poinformowało PAP MSZ. Na obecną chwilę brak szczegółów co do konkretnej liczby osób poszkodowanych w ataku, czy też ich obywatelstw - dodał resort.

Plac Kataloński jest jedną z popularniejszych części miasta, chętnie odwiedzaną przez turystów.

DHcN4mWXgAQWRpI.jpg

Autor: 
Z.B
Źródło: 

pl PORTAL PL

Dział: 
video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama