Kilkadziesiąt osób zginęło w wypadku autobusu z chińskimi turystami

Reklama

pon., 04/23/2018 - 08:15 -- zzz

Nawet kilkadziesiąt osób zginęło w wypadku autobusu z chińskimi turystami. Według doniesień pojazd runął w przepaść niedaleko stolicy Korei Północnej.

 

Autobus spadł z mostu w północnokoreańskiej prowincji Hwanghae.Informacje na temat dokładnej liczby ofiar niedzielnego wypadku nie są jasne - podaje Reuters. Chińska telewizja CGTN napisała na Twitterze, że śmierć poniosło 30 osób, jednak później wpis zniknął z sieci.

Serwis nknews.org ma potwierdzenie, iż zginęło ponad 30 osób. Inne media informują o "bardzo dużej liczbie ofiar śmiertelnych" nie precyzując jej jednak.

 

Tragedia wydarzyła się, gdy turyści wracali z dawnej koreańskiej stolicy.Autobus wyruszył z Kaesong do Pjongjangu. Na drodze panowały trudne warunki, padał rzęsisty deszcz, zapadł już zmrok. Dodatkowo trasa jest aktualnie intensywnie remontowana.

 

 

CGTN

Na miejsce katastrofy drogowej pojechali chińscy dyplomaci. Turystów wysłało do Korei Północnej biuro podróży z Pekinu. Chińska telewizja pokazała zdjęcia ze szpitala, do którego trafili ranni.

CGTN

Chińczycy stanowią 80 procent wszystkich gości z zagranicy, którzy przyjeżdżają do kraju Kim Dzong Una. W 2012 roku (to najnowsze dostępne dane) do Korei Północnej przybyło 237 tysięcy osób z Kraju Środka.

 

Autor: 
Bartłomiej Bajersk
Źródło: 

o2/plportal.pl

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama