Bar Oregon płaci "kolorowym" po 10 dolarów za symboliczną "reparację" od białych ludzi

Reklama

pt., 06/01/2018 - 09:56 -- zzz

Bar w Portland w stanie Oregon w tym tygodniu ogłosił "Happy Hours Reparations" i dał "kolorowym ludziom" 10 $ w gotówce. Pieniądze były "symbolicznym prezentem" finansowanym przez białych ludzi, wynika z opublikowanych raportów.

Impreza została zorganizowana przez lokalną grupę aktywistów "Brown Hope", jako miejsce dla kolorowych, aby "spotkać się, zorganizować, przedyskutować politykę publiczną i potencjalnie zaplanować różne działania" - 

Zadośćuczynienie jest pojęciem, że dzisiejsi biali ludzie są "odpowiedzialni" za udzielanie pieniężnej rekompensaty za niewolnictwo i przepaść majątkową między białymi i czarnymi. W ankiecie z 2016 r. koncepcję tę poparło 58 procent czarnych i 46 procent Hiszpanów.

 

Z drugiej strony, 68 procent białych Amerykanów nie popiera tego. Wcześniej białym ludziom, którzy ufundowali partię, powiedziano, by nie uczestniczyli w spotkaniu. Taki tam sobie zakaz wstępu dla białych.

Robert Brown, ekonomista, powiedział, że całkowita kwota potrzebnych reparacji wynosi między 1,4 biliona a 4,7 biliona dolarów. Pieniądze dadzą czarnej społeczności bogactwo i pozycję społeczną, której brakowało z powodu niewolnictwa i dyskryminacji - czytamy w raporcie.

Eric J. Miller, profesor Loyola Law School, powiedział HuffPost, że reparacje obejmują "rozrachunek z historią kraju".

 

 

Autor: 
Z.B./(Rawpixel / Getty Images)
Źródło: 

theblaze.com/plportal.pl

video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama