W 2017 roku Solaris sprzeda ponad 1,4 tys. pojazdów

Reklama

śr., 01/03/2018 - 19:14 -- zzz

Przeszło 1,4 tys. pojazdów sprzeda w tym roku, po raz pierwszy w swojej historii tak wiele, spółka Solaris Bus & Coach. Do tej pory wielkopolska firma dostarczyła do 32 państw na świecie ponad 15 tys. pojazdów.

 

 

Spółka Solaris Bus & Coach jest producentem autobusów, trolejbusów i tramwajów. Większość produkcji trafia na eksport. Jak poinformował w imieniu spółki Mateusz Figaszewski, w tym roku po raz pierwszy sprzedaż Solarisa przekroczy liczbę 1,4 tys. pojazdów. W poprzednich kilku latach wahała się ona od przeszło 1 tys. w 2012 roku do niespełna 1,4 tys. w 2014 roku. Obecnie produkcja Solarisa prowadzona jest w czterech fabrykach na terenie Wielkopolski. W Środzie Wielkopolskiej zlokalizowane są dwie spawalnie, gdzie wytwarzane są nadwozia autobusów i tramwajów. Montaż pojazdów szynowych odbywa się w Poznaniu, zaś autobusy produkowane są w Bolechowie, gdzie mieści się centrala firmy. W ostatnim czasie Solaris uruchomił w podpoznańskim Jasinie nowe centrum dystrybucyjne. Na powierzchni 6 tys. mkw. przechowywanych jest 26 tys. różnego rodzaju części i akcesoriów. Magazyn mieści regały paletowe na 3 tys. miejsc i 100 stojaków na szyby. Dziennie nowy magazyn centralny opuszcza blisko 300 paczek. Solaris Logistics Center ma usprawnić proces realizacji zamówień i podnieść poziom posprzedażnej obsługi klientów. "Wszystkie materiały zgromadzone są pod jednym dachem, w jednym magazynie, co pozwala zaoszczędzić czas poświęcany wcześniej na przejazdy z jednej hali do drugiej. W konsekwencji praca centrum jest bardziej efektywna.

Podobny obraz

Znalezione obrazy dla zapytania solaris autobusy

Znalezione obrazy dla zapytania solaris tramwaje

 

Ogół nowoczesnych rozwiązań zastosowanych w Solaris Logistics Center skraca czas realizacji zamówień, przyspiesza naprawy i minimalizuje przestoje pojazdów" – mówił Figaszewski. Nowe centrum dystrybucji części zamiennych zastąpiło dotychczasową lokalizację w Murowanej Goślinie. Wśród pojazdów produkowanych przez wielkopolską firmę są miejskie autobusy o długości od 8,6 do 18,75 metra, podmiejskie Solarisy Urbino LE, a także pojazdy międzymiastowe Solaris InterUrbino. Solaris wytwarza autobusy z alternatywnym napędem, w tym pierwszy w Europie seryjnie produkowany autobus hybrydowy.

Od roku 2011 spółka produkuje autobusy elektryczne. Figaszewski podkreślił, że spółka z podpoznańskiego Bolechowa jest światowym liderem w produkcji autobusów elektrycznych. W sumie wszystkie dostarczone przez Solarisa elektryczne Urbino przejechały w 9 krajach Europy łącznie ponad 4 mln km. W ostatnich dniach firma wygrała rekordowy kontrakt na dostawę 25 przegubowych autobusów elektrycznych nowej generacji Urbino 18 Electric do Brukseli. To największe w dotychczasowej historii Solarisa jednorazowe zamówienie na pojazdy bezemisyjne. Tramwaje Solarisa jeżdżą po Poznaniu, Olsztynie, Jenie, Brunszwiku i Lipsku.

 

Spółka jest też największym europejskim producentem trolejbusów. Solaris Bus & Coach S.A. zatrudnia ponad 2,3 tys. osób w Polsce i blisko 300 pracowników w swoich zagranicznych oddziałach.
 

Autor: 
--
Źródło: 

infobus.pl

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama