Ukraińcy zablokowali przejście na granicy z Polską

Reklama

śr., 01/10/2018 - 17:19 -- zzz

Osoby niezadowolone z wprowadzenia od 1 stycznia na Ukrainie nowych przepisów celnych zablokowały trzy ważne przejścia graniczne z Polską – poinformowała ukraińska policja i lokalne media.

Blokady urządzono w obwodach lwowskim i wołyńskim. Przekraczający granicę mogą w związku z tym liczyć się z trudnościami na przejściach: Szeginie–Medyka, Rawa Ruska–Hrebenne oraz Jagodzin–Dorohusk.

 

 

Blokady rozmieszczono na drogach dojazdowych do tych przejść; ich uczestnicy chodzą tam po pasach dla pieszych, przepuszczając co jakiś czas po kilka pojazdów.

 

Nowe przepisy celne obowiązują na Ukrainie od 1 stycznia. Zgodnie z nimi bez opłaty celnej można wwieźć do tego kraju towary o wartości do 500 euro i o wadze do 50 kilogramów jednak pod warunkiem, że przewożąca je osoba znajdowała się za granicą ponad dobę i przekracza granicę nie częściej niż raz w ciągu 72 godzin.

Rozwiązania te uderzają przede wszystkim w mieszkańców ukraińskich miejscowości przygranicznych, którzy utrzymują się z przewozu tańszych towarów.

Autor: 
---
Źródło: 

onet/plportal.pl

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama