Tak manipulują nami telewizje! Ta sama wiadomość w wersji TVN i TVP

Reklama

pon., 07/17/2017 - 11:45 -- koscielniakk

Do tego, że każda telewizja przedstawia zupełnie inny obraz świata nie trzeba nikogo przekonywać. Różnice między informacjami podawanymi przez TVN i TVP są jednak zatrważające. Zwłaszcza, kiedy obie telewizje relacjonują z tego samego miejsca i tej samej godziny.

W dzisiejszych strajkach pod Sejmem, spowodowanych zmianami, jakie PiS wprowadza w sądownictwie, udział wzięły tysiące demonstrantów. Ich obecność na Wiejskiej jest niektórym bardzo nie na rękę. Dla innych – to bardzo komfortowa sytuacja.

Wśród osób niezadowolonych z protestów są bez wątpienia politycy PiS. Dlatego właśnie państwowa telewizja pod rządami Jacka Kurskiego postanowiła pokazać członków manifestacji w jak najgorszym świetle. Z drugiej strony, w nieprzychylnym PiS TVN-ie, dzisiejsze protesty zostały przerysowane.

Dowodem na rozdźwięk między obrazami kreowanymi przez telewizje jest zdobywająca coraz większą popularność w internecie grafika. Widzimy na niej sklejone kadry z TVN i TVP. Oba przedstawiają to samo miejsce pod Sejmem o tej samej godzinie. Okazuje się, że każda z telewizji o 18:15 uchwyciła zupełnie inny obraz.

Autor: 
--------------
Źródło: 

Pikio.pl

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama