Poseł Wójcikowski (KUKIZ15) przed śmiercią chciał wyjaśnić sprawę wartą grube miliardy zł.

Reklama

Poseł Wójcikowski (KUKIZ15) przed śmiercią chciał wyjaśnić sprawę wartą grube miliardy zł. Dwaj posłowie postanowili kontynuować jego śledztwo. Inni się bali o swoje życie

Posłowie Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski i Bartosz Józwiak zajmą się sprawą, nad którą przed tragiczna śmiercią w wypadku, pracował poseł Rafał Wójcikowski. Chodzi o podejrzenia wyprowadzenia z Polski miliardów złotych.

Chodzi o pieniądze z hazardu. Zgodnie z nową ustawą hazardową ma powstać spółka, która będzie obsługiwać państwowy monopol na gry na automatach. Cała sprawę opisał na swoim profilu dziennikarz Rafał Otoka – Frąckiewicz:

Reklama / Advertisement

Bartosz Józwiak i Tomasz Rzymkowski mają spore jaja. Ruszyli temat którym przed tragiczną śmiercią zajmował się poseł Kukiz’15 Rafał Wójcikowski.
Z moich ustaleń, którymi dziele się w mediach o kilku miesięcy, wynika, że cichcem, kończy się jej vacatio legis, przepchana jest ustawa wyprowadzająca z Polski grube miliardy. Nie żeby nikt o niej nie wiedział. Na kilka dni przed śmiercią Rafała rozmawiałem z nim na jej temat i miał grube portfolio zastrzeżeni, uwag i wątpliwości które zamierzał poruszyć z mównicy sejmowej. W skrócie, chodzi o ryzyko oddania Totalizatora w amerykańskie ręce. Nie zdążył.

Po jego śmierci rozmawiałem z kilkoma posłami co dalej z tematem i wszędzie słyszałem odpowiedź którą można streścić: „Dziwny był ten wypadek Rafała i nie ma co ruszać tematu, żeby czasem nam się nic nie stało”. Cześć z polityków mówiła wprost o zakazie zajmowania się tematem jak dostali ze swoich klubów. W sumie trudno się dziwić.
Co innego przy okazji rocznic, wspominek stawać przed kamerą i opowiadać że oddało by się życie za ojczyznę, a co innego je zaryzykować nawet jeśli ryzyko jest czysto teoretyczne. Obaj wymienieni przeze mnie posłowie zaryzykowali
– napisał Otoka-Frąckiewicz.

Posłowie Józwiak i Rzymkowski złożyli w dniu 9 lutego stosowną interpelację do Ministra Finansów.

Szanowny Panie Ministrze!
W związku z uchwaloną tzw. ustawą hazardową (druk 795) zwracam się z uprzejmą prośbą o odpowiedź na następujące pytania:

1. Jakie są pełne dane spółki, która miała powstać w związku z obsługą monopolu państwowego?

2. Jaka firma zajmie się obsługą serwisową maszyn i urządzeń hazardowych będących własnością owej spółki?

3. Jaki podmiot dostarczy urządzenia i oprogramowanie niezbędne do uruchomienia monopolu państwa?

Zwracam się także z prośbą o upublicznienie umowy handlowej zawartej pomiędzy spółką Skarbu Państwa a podmiotami będącymi dostawcami i serwisem obsługującym wcześniej wspomnianą spółkę Skarbu Państwa.

Czekamy na odpowiedź z ministerstwa. Zgodnie z obowiązującym prawem odpowiedź na interpelację jest udzielana w formie pisemnej nie później niż w terminie 21 dni od dnia otrzymania interpelacji. Czyli najpóźniej 1 marca minister Morawiecki powinien udzielić odpowiedzi. Chodzi o grube miliardy złotych.

Autor: 
Rafał Otoka-Frąckiewicz
Źródło: 

Wolnośc24

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama