Finlandia: Kościół w Helsinkach miał być celem zamachu terrorystycznego

Reklama

Fińskie media donoszą, że kościół Temppeliaukio w Helsinkach, tzw. kościół w skale będący jedną z głównych atrakcji turystycznych stolicy Finlandii, miał być celem zamachu terrorystycznego.

"Według posiadanych informacji Kościół Temppeliaukio mógł być celem zamachu terrorystycznego. Policja zastosowała wszystkie możliwe procedury w celu wyjaśnienie zagrożenia" - głosi opublikowany w internecie policyjny komunikat.

W środę fińska służba kontrwywiadu SUPO przedstawiła nową ocenę zagrożenia atakami terrorystycznymi. W Finlandii obowiązuje obecnie podwyższony czyli drugi w czterostopniowej skali stopień zagrożenia aktami terroru.

W helsińskim ewangelickim kościele Temppeliaukio jest 750 miejsc siedzących. Jest on popularnym miejscem koncertów i innych imprez kulturalnych. Kościół został wykuty w skale pod koniec lat 60. ubiegłego wieku. Każdego roku odwiedza go kilkaset tysięcy turystów.

Finlandia przyjęła sporo imigrantów, jednak ich nie rozpieszcza, jak ma to miejsce w Europie Zachodniej.

Fiński polityk Olli Sademies, radny Partii Finów w Helsinkach, zasugerował na Facebooku, że istnieje konieczność sterylizowania imigrantów, którzy przybywają do jego ojczyzny z krajów Afryki.
Sademies odnosząc się na portalu społecznościowym do problemu imigrantów, stwierdził, że uchodźcy z Afryki mają zbyt dużo dzieci, dlatego też powinni być poddawani przymusowej sterylizacji.

Fińskie władze chcą umożliwić imigrantom powrót do domu. Tysiące z nich zdecydowało się na anulowanie podań o azyl i dobrowolne opuszczenie kraju. Czują się rozczarowani życiem w skandynawskim, zimnym kraju i chcą wrócić do domu.

Władze wymagają także od azylantów w wieku produkcyjnym wykonywania drobnych, nieodpłatnych prac dla społeczeństwa, co bardzo nie podoba się imigrantom.

Autor: 
Z.B. Foto:East News
Źródło: 

PL PORTAL PL

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama