Stanisław Gawłowski (PO) nie pozwolił CBA na wejście do swojego domu

Reklama

czw., 12/21/2017 - 13:44 -- zzz

Według nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy, poseł Stanisław Gawłowski (PO) nie pozwolił na wejście śledczych pod swoją nieobecność do domu w Koszalinie - sam jest w Warszawie, gdzie przeszukiwane jest jego stołeczne mieszkanie.

 

Gawłowski nie upoważnił, nikogo do udostępnienia swojego domu agentom CBA i prokuraturze, mimo, że są tam osoby, które mogłyby otworzyć drzwi - wynika z nieoficjalnych informacji PAP. Sam również nie chce się zgodzić na przejazd do Koszalina i umożliwienie wykonania zaplanowanych przez śledczych czynności przeszukania; w takiej sytuacji analizowane są inne możliwości prawne wykonania zaplanowanych czynności - wynika z tych nieoficjalnych informacji.

 

 

Przygotowywany jest wniosek do marszałka Sejmu o uchylenie immunitetu posła PO, śledczy chcą mu przedstawić pięćzarzutów. Prokuratura podała, że przeszukania mają związek m.in. z podejrzeniem przyjęcia przez posła łapówek o wartości co najmniej 200 tys. zł w czasie, kiedy pełnił funkcję wiceministra środowiska w rządach PO-PSL.

O tym, że poseł PO odmawia udostępnienia swojego koszalińskiego domuna przeszukanie, poinformował wcześniej na Twitterze Magazyn Śledczy Anity Gargas.

 

Autor: 
Piotr Kamionka /Reporter
Źródło: 

pap/interia

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama