Przekręt na 1,5 mln zł - częściowo się udał

Reklama

śr., 01/03/2018 - 19:47 -- zzz

Prokuratura w Poznaniu nadzoruje śledztwo w sprawie Macieja W., podejrzanego o dokonanie i usiłowanie dokonania oszustw na łączną kwotę przeszło 1,5 mln zł. 
 

Mechanizm działania oszusta był bajecznie prosty. Podrobił dokumenty dwóch spółek, by wypłacić pieniądze z ich rachunków.

W czerwcu 2017 roku Maciej W. okazał pracownikom banku podrobione dokumenty w postaci protokołu nadzwyczajnego zgromadzenia wspólników spółki z jednoczesnym powołaniem nowego zarządu. Wraz z dokumentami załączył także potwierdzenie złożenia wniosku o zmianę danych w Krajowym Rejestrze Sądowym

Kiedy otrzymał w banku dostęp do rachunku, złożył dyspozycję przelewu na ponad 560 tys. zł z jej rachunku na rachunek należący do spółki, której był również prezesem.

Oszustwo powiodło się, więc cztery miesiące później Maciej W. ponownie zaryzykował. Złożył do tego samego banku dokumenty w postaci protokołu nadzwyczajnego zgromadzenia wspólników kolejnej spółki wraz z potwierdzeniem złożenia wniosku o zmianę danych w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Jednak pracownicy banku skojarzyli Macieja W. ze zdarzeniem jakie miało miejsce w czerwcu 2017 r. i powiadomili policję. 

Na rachunku spółki znajdowało się ponad 960 tys. zł. Wobec mężczyzny zastosowano areszt tymczasowy.

 

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

plportal.pl

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama