ANTYTERRORYŚCI ZATRZYMALI GANGSTERÓW ORAZ PIOTRA G. "GULCZASA" RZEKOMO POWIĄZANEGO Z PRZESTĘPCAMI

Reklama

Antyterroryści zatrzymali gangsterów z Warszawy oraz Piotra G. pseudonim „Gulczas” z Poznania. Grupa działała od 1999 roku. Specjalizowała się w napadach na konwoje.

Stołeczne Archiwum X zatrzymało pięciu gangsterów powiązanych z „grupą mokotowską” i „grupą obcinaczy palców”. Wśród nich znaleźli się Piotr G. pseudonim „Gulczas” oraz Tomasz D. pseudonim „Daca”. Działali od 1999 roku. Ich specjalnością były napady na konwoje. - Materiał zgromadzony przez śledczych z Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga oraz Komendy Stołecznej Policji pozwolił na postawienie łącznie 18 zarzutów sześciu osobom – tłumaczy policja.

W sumie, sprawy które toczą się przeciwko mężczyznom dotyczą brutalnych napadów na konwojentów, podczas których skradziono prawie 1,5 miliona złotych. Rozboje były dokonywane w Warszawie, Piasecznie, Pruszkowie oraz w Grudziądzu.

- Z ustaleń śledczych wynika, że ostatniego napadu dokonano w grudniu 2016 roku w Warszawie. Podczas wspomnianych rozbojów używana była broń palna, a jeden z pokrzywdzonych doznał kilkunastu ran postrzałowych – podaje policja. W sumie podejrzanym postawiono 18 zarzutów. Grozi im 15 lat pozbawienia wolności.

Policja nie podała szczegółów, jaką funkcję pełnił "Gulczas" i czy w ogóle dopuścił się przestępstwa. Jako celebryta, mógł mieć wiedzę o osobach i czynach z półświatka przestępczego, a to już wystarczy do postawienia zarzutów.

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

plportal.pl

video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama