Policja zatrzymała podejrzanego o kradzież ok. 8 mln złotych

Reklama

wt., 03/06/2018 - 14:36 -- zzz

Jak poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka łódzkiej Joanna Kącka, policja w Łodzi zatrzymała Adama K., poszukiwanego listem gończym skazanego w głośnej sprawie kradzieży ok. 8 mln zł przewożonych z banku w Swarzędzu.

 

Mężczyzna, który w procesie odpowiadał z wolnej stopy, w lipcu ub. roku został skazany przez Sąd Okręgowy w Łodzi na 6 lat i 2 miesiące. Nie był na ogłoszeniu wyroku, potem się ukrywał. Był jednym z sześciu oskarżonych, których łódzki sąd skazał za udział w tym przestępstwie.

 

 

Jak poinformowała Kącka, Adam K. został zatrzymany w Łodzi na terenie dzielnicy Górna przez policjantów z wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Kradzież "na konwojenta"

Do kradzieży doszło w lipcu 2015 r. Brał w nim udział m.in. "fałszywy konwojent" Krzysztof W., który jadąc w konwoju z pieniędzmi, odjechał autem przewożącym gotówkę z banku w Swarzędzu. Następnie porzucił samochód i zniknął wraz z pieniędzmi. Ustalono, że sprawca - z zawodu krawiec - zatrudnił się w firmie ochroniarskiej kilka miesięcy wcześniej, podając fałszywe dane osobowe. Przygotowując się do akcji, zmienił wygląd: ogolił głowę i zapuścił brodę, zażywał też środki, które sprawiły, że przybrał na wadze. Został skazany przez sąd na 8 lat i 2 miesiące więzienia.

Autor: 
---
Źródło: 

pap/interia

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama