Inowrocław: Dwaj policjanci ranni w strzelaninie

Reklama

wt., 09/26/2017 - 21:19 -- zzz

Dwaj policjanci zostali ranni w strzelaninie, do której doszło w Inowrocławiu - dowiedzieli się reporterzy RMF FM. Doszło tam do wymiany ognia między funkcjonariuszami CBŚP i groźnymi przestępcami.

 

Do strzelaniny doszło ok. godz. 20 na osiedlu Toruńskim przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Teren zabezpieczają policyjne radiowozy, miejsce strzelaniny jest odgrodzone. Świadkowie informują, że krąży nad nim policyjny helikopter. 

"Mogę potwierdzić, że dwóch policjantów i przestępca zostało rannych. Są oni zabrani do szpitala. Skupiamy się na udzieleniu im pierwszej pomocy i zabezpieczeniu śladów związanych z tym zdarzeniem" - powiedział PAP rzecznik KGP. 

Informacje KGP potwierdza też rzeczniczka CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz. "Przestępca strzelał do policjantów raniąc ich. Ich obrażenia są diagnozowane. Najważniejsze jest, żeby jak najszybciej doszli do zdrowia" - wskazała Jurkiewicz. 

Podkreśliła, że nie może udzielić więcej informacji, gdyż trzeba pozwolić śledczym wykonać szereg czynności. "Nie mogę na razie powiedzieć, z jaką sprawą ma związek to zdarzenie" - dodała. 

Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy Monika Chlebicz oraz rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu Izabella Drobniecka nie udzielają informacji w tej sprawie. Nieoficjalnie udało się ustalić PAP, że w wyniku strzelaniny nie ucierpieli funkcjonariusze podlegli Komendzie Wojewódzkiej Policji, a także, że to nie ona prowadziła działania. 

Osiedle Toruńskie, obok którego miała miejsce strzelanina, to jedno z pierwszych zwartych zabudowań w Inowrocławiu od strony Torunia. Z relacji świadków wynika, że nad miastem nadal krąży policyjny helikopter.

 

Autor: 
---
Źródło: 

rmf/interia

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama