PIS KOMPROMITUJE ABW. ZLECONO IM WYŁAPYWANIE NIESOLIDNYCH RUSKICH TROLLI INTERNETOWYCH

Reklama

czw., 05/17/2018 - 21:11 -- zzz

PIS kompromituje ABW (Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego) zlecając funkcjonariuszom wyłapywanie niesolidnych rosyjskich trolli internetowych. 

 

 

Przypomnijmy:

Jekaterinę C. wydalono, a czterem innym osobom wręczono 5-letni zakaz wjazdu na terytorium RP. Kobieta miała przebywać w Polsce od 2013 roku.

Jak poinformował Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, „te 5 osób było zaangażowanych w realizowanie dwóch najważniejszych celów rosyjskiej propagandy i rosyjskiego państwa, próbę rozbudzania animozji polsko-ukriańskich, a także promowania rosyjskiej propagandy związanej z polityką historyczną. Chodzi o promowanie rosyjskiej wersji historii, żeby była ona wersją dominująca. Mamy do czynienia z wykorzystywaniem różnych narzędzi, by promować rosyjskie interesy w Polsce i by szkodzić polskim interesom. Do tego celu są wykorzystywane osoby o rosyjskim obywatelstwie jak Jekaterina C., a także obywatele Polski".

Rosjanka miała rzekomo „konsolidować prorosyjskie środowiska" w Polsce. Ponoć działała pod przykrywką studentki w środowisku stowarzyszeń i organizacji, które podejrzewane są o pośrednie i bezpośrednie kontakty z Kremlem, jednak Jekaterina i jej wspólnicy zdefraudowali moskiewskie pieniądze.

Działalność rzekomych szpiegów polegała również na dodawaniu negatywnych komentarzy na temat banderowskiej Ukrainy. ABW wykazało się czujnością i namierzyło niesolidnych trolli, którzy zamiast siać solidną dezinformację, przepuścili kantem moskiewskie pieniądze na wesołe życie. Za karę Jekaterina została wydalona, a jej wspólnicy przez 5 lat nie wjadą do Polski. 

Raport ABW mówiący o rozpracowywaniu mitycznej "Czerwonej Orkiestry" - kremlowskiej „podwójnej struktury sieciowej" kupy się nie trzyma, ale warto zakomunikować ciemnemu ludowi, że służby pracują i są czujne jak nigdy przedtem i potem - cokolwiek to znaczy.

 

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

plportal.pl

video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama